call تلفن : 1603613-0990

شناسه کالا چیست و طریقه استعلام شناسه در فروشگاه بانه نیاز

بر اساس مصوبه هیئت وزیران ابلاغ شده،به وزارتخانه صمت (صنعت معدن تجارت) تمامی کالا های وارداتی و تولید داخل میبایست دارای کد شناسایی احراز هویت باشند .
شناسه اصالت کالا یک کد 13 رقمی است که اطلاعات ریز و درشت محصول را در خود گنجانده است .

شناسه اصالت کالا دارای چه اطلاعاتی است؟

شناسه اصالت کالا همان شناسنامه محصول است که اطلاعاتی همچون مرز ورودی،کد های ثبت سفارش،نمایندگان ثبت سفارش،اظهارات مالیاتی،زبان،ملیت،برند و نام تجاری،کشور سازنده،کشور مورد معامله،ابعاد و اندازه،وزن خالص،وزن ناخالص،ارزشگذاری گمرکی،ارز،اطلاعات انبار،اطلاعات محل تخلیه بار،هزینه بیمه، و اطلاعاتی از کارشناسان گمرکی را در خود گنجانده است .

شکل ظاهری شناسه اصالت کالا

شناسه کالا یک کد QR ساده است که بر روی محصول به شکل اتیکت چسبانده میشود .
کد کیو آر را میتوان با گوشی موبایل و با استفاده از یک اپلیکیشن که به برنامه اسکن بارکد معروف است چک نمود .
پس از اسکن نمودن کد QR اطلاعات توسط یک مرورگر برای خواننده باز میشود.

طریقه اخذ شناسه کالا

دریفت شناسه کالا کار دشواری نیست و کاملا به صورت اینترنتی و غیر حضوری صورت میپذیرد.
درخواست کننده کد شناسه کالا میبایست وارد وب سایت www.ntsw.ir شود و داخل پورتال ثبت نام نماید و یک شناسه کاربری و کد عبور برای خود تنظیم نماید .
درخواست کننده با اظهار کد کارت بازرگانی و شناسه صنفی و یا در بعضی موارد توسط معرفی شرکت،احراز صلاحیت کند و برای شناسه،ثبت سفارش کند .

شناسه کالا چه اهمیتی دارد ؟

شناسه کالا را میتوان از دو جهت مثمر ثمر و مفید قلمداد کرد. یکی از ثمرات اثر بخش شناسه کالا جلوگیری از قاچاق و ورود اجناس بی کیفیت به بازار است که در زمان حال بسیار اهمیت پیدا کرده است .
متاسفانه در چند سال اخیر به جهت کم کاری بخشی از ارگان ها،و سو استفاده برخی از بازرگانان،سیلی از اجناس بی کیفیت و بدون پشتوانه،وارد بازار گردیده که از عواقب منفی آن بی اعتمادی همگانی است که در ذهنیت مردم نسبت به بازاریان ایجاد شده است .
یکی دیگر از ثمرات دیگر کد شناسه کالا،حمایت از خرید مصرف کنندگان است .
مصرف کننده میتواند با شناسه کالا از جزئیات محصول خریداری شده خود صرف نظر از توضیح فروشنده،مطلع شود و به مراتب خرید ایمن تر و مطمئن تری را تجربه کند .

شناسه کالا در محصولات فروشگاه بانه نیاز

بانه نیاز بر اساس تعهداتی که همواره در مورد مشتریان خود دارد همواره سعی در تضمین کیفیت و آسانی خرید داشته لذا از زمان ابلاغ رسمی دریافت کد شناسه کالا،تمام محصولات موجود در سبد فروش خود را با تضمین اصالت و کد 13 رقمی شناسه عرضه میکند .
بانه نیاز صرف نظر از محصولاتی که داخل پورتال فروشگاهی خود دارد،تنها محصولاتی را در سبد فروش خود گنجانده که شناسه اصالت کالا دارند و به تاکید دستگاهی که شناسه کالا نداشته باشد،جزو موجودی این فروشگاه نیست .
خریداران محترم و مشتریان ثابت بانه بازار،همواره میتوانند از طریق شماره های درج شده در پورتال،اطلاعات مربوط به شناسه کالا محصولات مختلف را از فروشندگان ما دریافت نمایند و از خریداری جنس فاقد شناسه،خودداری کنند .