call تلفن : 1603613-0990

خرید کولر گازی اسپلیت در کنار جستجوی قیمت و مشخصات فنی این دستگاه های تهویه مطبوع تنها بخش مهم کار نیست بلکه نحوه استفاده از کولر گازی اسپلیت نیز بسیار مهم است. فراموش نکنید که شما یکبار اقدام به خرید این کولرهای گازی می کنید ولی تا سالها می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع در صورت استفاده درست از این وسایل، براحتی می توانید تا سالهای سال از گرما و سرمای انها در فصل های مختلف استفاده بهینه کرده و فضای منزل و یا محل کار خود را به فضایی مطبوع و مناسب تبدیل کنید. 

به همین جهت یک سری نکات مهم و اساسی در این میان وجود دارند که در صورت رعایت بسیار دیرتر نیاز به سرویس و یا تعمیر کولر گازی اسپلیت خواهید داشت. در ابتدا جهت آشنایی هر چه بیشتر شما باید بگوییم که هر چه اطلاعات شما در زمینه عملکرد کولر گازی اسپلیت بیشتر باشد، راحت تر می توانید از آن استفاده کنید. بنابراین داشتن کمی دانش فنی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. 

نحوه استفاده از کولر گازی اسپلیت

امیدواریم با در نظر گرفتن نکات زیر در هنگام خرید کولر گازی اسپلیت و رعایت نکات مهم مربوط به نگهداری و استفاده از آن، بتوانید سالهای سال از این دستگاه به خوبی استفاده کرده و از تهویه مطبوع هوای منزل و یا محل کار لذت ببرید:

- استفاده و خرید کولر گازی اسپلیت در بسیاری از مناطقی که دارای آب و هوای مرطوب هستند (مانند شمال و جنوب ایران) توصیه می شود. در چنین مناطقی نباید از کولر آبی استفاده شود. البته کولر گازی اسپلیت در مناطق خشک و نیمه خشک نیز به خوبی جواب می دهد و در فصل های مختلف سال با تنظیم دمای مورد نظر شما و تهویه هوا به خوبی پاسخگوی نیازهای افراد، سازمان ها، شرکت ها و مکان های مختلف است.  

- سعی کنید یکی از بهترین برندهای کولر گازی و اسپلیت را جهت خرید انتخاب کنید. برندها و شرکت های بزرگ و معتبر بین المللی (که البته مشخصات جدیدترین محصولات آنها را با ارزان ترین قیمت در بانه نیاز می توانید ببینید و سفارش دهید) همیشه با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و سیستم های جدید تلاش می کنند تا کولر گازی های پیشرفته تر، با مصرف انرژی کمتر، قابلیت های بیشتر و امکانات بهتر به مشتریان عرضه کنند. 

- به راهنمای خرید کولر گازی کاملا توجه کنید. نکات نوشته شده در دفترچه های راهنما و کاتالوگ های کولر گازی های اسپلیت شرکت ها و برندهای بین المللی می تواند کمک بزرگی به شما کند. در یان دفترچه ها طرز کار کنترل کولر گازی و تنظیمات دستگاه نوشته شده.  

- توجه به برچسب انرژی کولر گازی: همانطور که در بخش های مختلف قبلا گفته ایم، امروزه شرکت ها و برندهای سازنده کولر گازی های اسپلیت تلاش می کنند تا کولر گازی های خود را مصرف هر چه کمتر و بهینه تر تولید و روانه بازارهای جهانی کنند. از آنجایی که منابع انرژی جهان محدود هستند و بسیاری از مردم نیز مدتهاست که خواستار استفاده از محصولات کم مصرف شده اند، شرکت ها نیز تلاش می کنند تا جدیدترین محصولاتشان در زمینه مصرف برق و یا آب دارای کمترین میزان باشند. در میان برچسب های مصرف انرژی کولر گازی ها کمترین و بهترین حالت +++A است.

- در طول مدتی از شبانه روز که در منزل نیستید، کولر گازی اسپلیت را روشن نگه ندارید. حتی برای مدت یک یا دو ساعت. برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که هنگامی که کولر گازی بطور ممتد روشن باشد، هنگام بازگشت به خانه سرما و خنکی آن در تابستان موجب خنک شدن سریع آنها نیز می شود. اما در نظر داشته باشید که کولر گازی اسپلیت به این دلیل که محیط را به آرامی به دمای مورد نظر و تنظیم شده می رساند، زمانی که تمام در و پنجره ها بسته باشند و آفتاب نیز مستقیما به درون خانه نتابد، حتی در صورت خاموش کردن آن معمولا یک تا چند ساعت دمای خانه تا حد زیادی خنک باقی می ماند و لازم نیست در این زمینه نگران باشید.

- اگر شب های تابستان هنگام خوابیدن کولر گازی اسپلیت را روشن نگه می دارید، دمای آنرا روی درجه خیلی کم و پایین تنظیم نکنید. به خصوص اگر فاصله اتاق خواب شما با اسپلیت کم است. احتمال سرما خوردن در تابستان را جدی بگیرید. (معمولا توصیه می شود که اتاق خواب از 25 درجه سانتی گراد، سرد تر نشوند) 

- در فصل تابستان تا حد امکان با کشیدن پرده ها و یا کرکره ها مانع از تابیدن نور خورشید بطور مستقیم به درون فضای منزل و یا محل کار شوید. به این ترتیب دمای محیط نیز خنک تر می شود و دستگاه کولر گازی اسپلیت کمتر انرژی مصرف می کند. 
- فیلترهای هوای بالای دستگاه های اسپلیت براحتی قابل درآوردن و تمیز کردن هستند. معمولا توصیه می شود که این فیلترها را یک بار در ماه از جا درآورده شده و به دقت شسته و تمیز شوند. 

- در هنگام انتخاب کولر گازی برای خانه های با متراژ بالا دقت کنید و حتما مطابق نکات ذکر شده در مقاله فوق عمل کنید. به یاد داشته باشید که بهتر است خرید کولر گازی اسپلیت با توجه به توان آن (که معمولا با واحد BTU مشخص می شود و در بخش BTU در کولر گازی به چه معناست؟ توضیح داده شده) و همچنین مساحت فضایی که قرار است در آن مورد استفاده قرار گیرد، صورت بگیرد تا به دستگاه فشار وارد نشود و بهترین و بهینه ترین میزان مصرف انرژی صورت گیرد.

- معمولا در صورت نیاز هر چند سال یکبار ممکن است نیاز به سرویس و یا تعمیر کولر گازی اسپلیت باشد، در این صورت می توانید با همکاران ما تماس گرفته و در این صورت از آنها راهنمایی های لازم را دریافت کنید. به ویژه در مواردی که احساس می کنید دما و توان کولر گازی شما ظرف چند سال کاهش پیدا کرده و دیگر عملکرد مناسبی مانند سالهای اولیه را ندارد. 

- در طول روز زمانی که کولر گازی روشن است، سعی کنید تا حد امکان دمای خانه و یا محل کار کم باشد تا فشار کمتری به دستگاه وارد شود. 
- بعضی از کولر گازی های جدید دارای کلیدی هستند که برای این منظور تعبیه شده که هنگامی که مدت زمان طولانی - حداقل چند روز - که افراد در منزل نیستند با زدن آن کلید برق دستگاه بطور کامل قطع شده و دستگاه کاملا خاموش باشد. به این مسئله توجه کنید. 

استفاده از کولر گازی اسپلیت
در پایان امیدواریم پس از خرید کولر گازی اسپلیت از بانه و نصب آن بتوانید با رعایت موارد فوق از این دستگاه بهترین استفاده را ببرید.